צמחי מרפא לטיפול בדלקות שתן

צמחי מרפא לטיפול בדלקות שתן

צמחי מרפא הם כלי נפלא לריפוי וטיפול במגוון מחלות ובעיות. בצמחים ישנם חומרים פעילים ויש להם פעילות רפואית ברורה. על פי החומר הפעיל בצמח נקבעת פעילותו הרפואית. ישנם מאות צמחי מרפא הגדלים בכל העולם ובמאמר קצר זה נתמקד בכמה צמחי מרפא המתאימים לטיפול בדלקת בדרכי השתן. מאמר זה הוא הרחבה למאמר " איך נלחמים בדלקות שתן באופן טבעי?" שבו דובר על דלקות שתן באופן כללי, מהם תסמיני הדלקת, מדוע היא נוצרת ואיך ניתן לטפל בה באופן טבעי.

 
בוכו – הצמח המוכר ואולי הנפוץ ביותר לטיפול בדרכי שתן. פעילותו הרפואית היא לחזק (טוניק) הוא אנטי דלקתי, נחשב מחטא, משתן וגם ממריץ. למעשה משתמשים בעלי הצמח בעיקר לטיפול במערכת השתן – טיפול אקוטי בדלקת קיימת, טיפול מניעתי וחיזוק כללי, וגם טיפול בדליפת שתן וחיזוק הערמונית אצל גברים. במהלך הריון ותקופת ההנקה השימוש בבוכו אינו מומלץ, עדיף לבחור צמחים אחרים.
זקן תירס – זוהי התפרחת של  התירס. הכוונה לשערות הדקות שעוטפות את התירס (כשקונים קלחי תירס טרי המגיע עם הקליפה ) זקן התירס הוא צמח משתן ומתאים לטיפול במצב של אבנים בכליות ובדרכי השתן ובזיהומים ודלקות בדרכי השתן. הצמח ידידותי וניתן להשתמש בו גם במהלך הריון והנקה. במידת הצורך וכאשר מתחיל גירוי בדרכי השתן ניתן פשוט להרתיח בסיר מים תירסים יחד עם השערות (או פשוט רק את שערות התירס) ולשתות את המים ממש כמו חליטת תה.
כדאי להכין כמות גדולה, כליטר וחצי מים עם כמות גדולה של זקן תירס ( מלפחות 6 קלחים) להרתיח ולבשל על אש קטנה כחצי שעה. לשתות לאורך היום מהחליטה חמה או קרה. החליטה משתנת וזה מצויין. חשוב להשלים ולשתות הרבה מים \ חליטה במהלך היום.
אכיניצאה – אחד מצמחי המרפא המוכרים ביותר ואולי גם מהנחקרים ביותר. אכיניצאה הוא צמח מרפא שמעורר את מערכת החיסון, הוא נחשב נוגד זיהום, אנטי דלקתי ואנטי בקטריאלי. אכיניצאה הוא צמח מחטא עבור מערכת השתן (וגם עבור מערכת הנשימה והעור) הוא משכך כאב ומתאים לטיפול בכמה סוגי דלקת, ביניהם דלקת בשלפוחית השתן. משתמשים גם בעלים, גם בשורש וגם בפרחים של הצמח.
אחרון חביב, סרפד. אומנם כשנצא לטיול בטבע ננסה שלא לגעת בו, אבל כצמח מרפא הסרפד הוא נפלא. ניתן להשתמש בעלים, בזרעים וגם בשורש שלו לצורך טיפול. הסרפד מזין ומחזק כללי ומשמש גם כמחזק את דרכי השתן. הוא נוגד דלקת וגם משתן ולכן יתאים לטיפול בדלקות שתן והוא מתאים לשימוש גם בתקופת ההריון ובזמן הנקה. לסרפד יש אייכויות נוספות רבות והוא מתאים לטיפול בעוד מגוון מצבים.
 חשוב לשלב כמה כלים בבת אחת כדי למגר את הדלקת במהירות ולמנוע את התפשטותה. יש עוד צמחי מרפא ופורמולות צמחים במתאימים לטיפול בדלקת שתן וחשוב לבחור את הצמח המתאים באופן פרטני.
חשוב גם לשלב תזונה נכונה ולשמור על היגיינה טובה.
 
מאמר זה ניתן כהעשרה בלבד ואינו מחליף טיפול רפואי או ייעוץ אישי.
מעיין-זך דן . נטורותיה לכל המשפחה.

לרכישת חליטות צמחי מרפא במבצע
חזור למאמרים